Міліціонери побили неповнолітнього на акції проти свавілля міліції

17.11.2013 17:07


 

У Чернігові під час акції протесту проти свавілля міліції затримали та побили двох уболівальників, у тому числі одного неповнолітнього.

Про це заявляють учасники акції протесту, повідомляє корреспондент INSIDER.

Чернігівські ультрас вирішили відмовитись від відвідання стадіону 16 листопада та влаштувати натомість акцію протесту.

До таких дій, кажуть вони, їх підштовхнули нещодавні події, пов’язані з пресингом уболівальників зі сторони міліції та футбольних функціонерів.

"Затримання у Полтаві за червоно-чорні прапори, переслідування вболівальників у Севастополі, та зрештою недопуск на чернігівські трибуни деяких уболівальників без жодних правових аргументів", - перераховує представник чернігівських уболівальників Дмитро низку останніх подій.

За словами Дмитра, активні уболівальники вирішили замість приходити на стадіон, подолати його високий паркан та вивісити тематичний банер, запаливши для привернення уваги піротехніку.

"Банер без жодних пояснень забрали міліціонери у людини. Без протоколу, без нічого. Просто відібрали по суті його майно, і нічого не доведеш", - каже уболівальник.

На основному банері, відібраному міліцією, був напис Against Modern Football. Це концепція, поширена серед активних уболівальників, що означає протест проти комерціалізації футболу і вимогу повернення до традиційних цінностей цього виду спорту.

Противники "сучасного футболу" виступають проти зростання цін на квитки, заборони стоячих трибун для фанатів, зниження ролі власних вихованців через купівлю закордонних гравців, переходи футболістів до інших клубів лише заради високої заробітної плати тощо.

Окрім того, хлопці мали іще один банер з висловленням обурення на адресу міліції, щоправда він містив ненормативну лексику, визнають уболівальники.

"Дарма аж так написали, я не заперечую, але емоції вже просто краю сягали через постійний пресинг", - пояснює Дмитро.

Він каже, що деяким вболівальникам клубу заборонений прохід на стадіон, попри відсутність будь-яких офіційних рішень, хоч би й судових.

"Охоронцям на вході просто роздали фотографії і сказали – оцих не пропускати", - наводить приклад самоуправства уболівальник.

Зрештою акція закінчилась сутичкою. Щойно паркан був подоланий, а піротехніка запалена, на акціонуючих з двох сторін кинулись міліціонери. "Були і кийки, і газові балончики. Добивали ногами лежачих, цьому є купа свідків", - розповідає Дмитро.

Двох протестуючих, у тому числі одного неповнолітнього, затримали. Їх поставили біля стіни стадіону та взяли в наручники. "Змушували ледь не на шпагат сідати, місили головою об стіни, в обох через це розбиті обличчя", - каже уболівальник, який був свідком подій.

Дмитро стверджує, що на неповнолітнього фізично і морально тиснули. "Наприклад, взяли петарди, та набивали йому їх до рота", - наводить він приклад.

У результаті хлопців забрали до відділку. У мережі Facebook почали ширитись прохання про допомогу і невдовзі Чернігівський міський відділок засипали дзвінками журналісти та громадські активісти. Через 2 години тримання на вулиці і стільки ж - у відділку, затриманих уболівальників відпустили.

На них склали протоколи за непокору працівникам міліції та порушення громадського порядку.

"У них є побої, але вони ще не вирішили, чи писатимуть заяви, особливо молодший. На нього дуже тиснули", - каже Дмитро.

У Чернігівській міліції спершу не хотіли коментувати подію, але потім поділились своєю версією подій.

"Хлопці сиділи на паркані, палили піротехніку. Підійшли міліціонери, намагались їх зняти. Почули на свою адресу лайку. Потім у правоохоронців полетіли палаючі фаєри. Крім того, проти працівників міліції був використаний сльозогінний газ", - розповів Сергій Бриль, керівник управління зв’язків з громадськістю УМВС в Чернігівській області.

Бриль каже, що затриманих було двоє – один 16-річний житель Ніжина, інший – 20-річний хлопець з Славутича. "Їм було викликано адвоката з центру надання первинної правової допомоги, а неповнолітньому - батьків", - каже Бриль.

"Ніхто їх довго не тримав, оформили по процедурі та й усе. Побоїв на них при надходженні не було", - каже міліціонер.

Він також розповів, що у затриманих виявили димову шашку армійського зразку та газовий балончик.

Уболівальники ж заперечують – балончик був невикористаний, а сльозогінним газом користувались самі міліціянти, тож могли і надихатись самі, як це часто буває у подібних ситуаціях.

"До того ж, міліціонер не зовсім щирий. Батьків неповнолітнього з ним не було. Його батько живе у Чернігові, він не встиг приїхати, хлопця допитували без нього", - каже Дмитро. Тож по дотриманню усіх правових процедур щодо неповнолітнього і справді можуть бути питання.

Результатом затримання для хлопців окрім адмінпротоколів стали гематоми та садна від кийків, у обох крім того – підбиті очі, у старшого розбита губа.

Уболівальники кажуть, що будуть наполягати на розслідуванні інциденту.