В Україні з початку року понівечили щонайменше 10 пам'ятних знаків національним героям!

05.11.2013 17:23

В Україні з початку року понівечили щонайменше 10 пам'ятних знаків національним героям!


З початку року в Україні пошкодили й зруйнували понад десять пам'ятних знаків, монументів і меморіальних дошок, встановлених на честь провідників ОУН й УПА та національних героїв. Проте більшу частину пам'яток вже реставрували й відновили.

У березні лише за одну добу в Україні пошкодили чотири меморіали Бандері та Шухевичу.

Так, у ніч на 7 березня у селі Тюдів Косівського району Івано-Франківської області невідомі зруйнували й облили фарбою пам’ятник Романові Шухевичу.

Крім того, невідомі особи розбили меморіальну таблицю, а також намагалися знести пам’ятник Романові Шухевичу, який стоїть біля музею генерал-хорунжого УПА на вул. Білогорща у Львові.
 

У Здолбунові (Рівненська область) 6 березня вандали зруйнували пам'ятну дошку Степанові Бандері на центральній районній лікарні.

А у с. Воля-Задеревацька Стрийського району Львівській області невідомі пошкодили пам’ятник провідникові ОУН Степану Бандері і меморіальну таблицю, встановлену на території музею-садиби. 

Чергова хвиля руйнування пам'ятників прокотилася Західною Україною у квітні.

Так, у ніч із 6 на 7 квітня було зруйновано пам'ятник Коновальцю та Бандері на вулиці Січових Стрільців, який стояв навпроти сільської ради села Гординя Самбірського району на Львівщині із 1991 року.

Крім того, у цю саму ніч було зруйновано «Стелу Героїв» із барельєфами Романа Шухевича, Євгена Коновальця та Степана Бандери біля Центру реабілітації ветеранів УПА і репресованих «Говерла» у Моршині.

У той же час невідомі зруйнували пам'ятник Бандері у с. Великосілки Кам’янка-Бузького району Львівської області.

Згодом у ніч на 27 квітня в Молодіжному парку Харкова невідомими особами був демонтований пам’ятний камінь воякам УПА. Після цього харків’яни вирішили відновити пам’ятний знак УПА, якщо його не відновить влада.

Проте з квітня в Україні почали відновлювати пам'ятники. Зокрема реставрували дошку Бандері у Здолбунові.

А в травні у селі Гординя Самбірського району відновили зруйнований пам’ятник національним героям – засновнику ОУН Євгену Коновальцю та продовжувачу його справи провіднику Організації Українських Націоналістів Степану Бандері. Відновленню зруйнованого пам’ятника в Гордині сприяла сільський голова Любов Зозуля, що зуміла зорганізувати небайдужих жителів та залучити до цієї справи меценатів, уродженців Гордині.

У травні в Харкові в парку на місці демонтованого пам’ятного знаку героям Української повстанської армії, встановили тимчасовий березовий хрест.

А в червні за гроші меценатів відновили "стелу героїв" у Моршині.

Тим часом у червні в Сумах активісти обласної організації ВО "Свобода" разом із містянами встановили гранітну стелу в пам'ять про українських вояків і повстанців, які боролися за незалежність країни, повідомили в партії.

У серпні у Раві-Руській Львівської області невідомі знищили пам’ятник Українській повстанській армії. Пам’ятник у вигляді жінки, яка розриває кайдани на руках, був відкритий 2008 року. Вандали знищили половину скульптури, відірвавши у неї голову.

Чималого розголосу набув скандал із демонтажем меморіальної дошки, присвяченої видатному мовознавцеві Юрію Шевельову. Так у Харкові 3 вересня терміново відкрили меморіальну дошку видатному мовознавцеві Юрієві Шевельову. Проте за кілька тижнів невідомі розбили її і забрали пам'ятний знак. За півгодини до цього регіонали і комуністи Харківської міськради 25 вересня проголосували за рішення про демонтаж меморіальної дошки Шевельову. Це сталося навіть після багатьох заяв науковців провідних університетів України, США, Канади і Британії, якими закликали зберегти встановлену у вересні 2013 року меморіальну дошку.

У ніч проти 25 жовтня у Тернопільській області в місті Теребовля невідомі зняли з постаментупогруддя Бандери. Тоді ж у селі Струсів на Теребовлянщині погруддя Бандери не тільки скинули, а також облили фарбою.

Нещодавно пам’ятник Бандері, зруйнований у райцентрі Теребовля, відновили. Зараз триває реставрація іншого погруддя Степану Бандері, яке було понищено у селі Струсів.